Čarodějnický rej 2022

11.05.2022

Čarodějnický rej 2022

Čarodějnický rej na Krásné louce navštívily tisíce lidí

Tisíce lidí všech generací přišly v sobotu 30. dubna za krásného počasí na Krásnou louku, aby si užily Čarodějnický rej. Akci, kterou tradičně pořádá Kultura města Mladá Boleslav, bylo možné uspořádat po dvouleté pauze kvůli covidu. Návštěvníky čekaly pouťové atrakce, hudební program na velkém pódiu a samozřejmě zapálení velké vatry za přísného dohledu hasičů i městské policie. Vstup na akci i parkování byly zdarma.
Obří vatru si nenechaly ujít davy lidí. Foto Pavel Šubrt
Obří vatru si nenechaly ujít davy lidí. Foto Pavel Šubrt
 
 
 
Odpoledne v plné palbě slunečních paprsků patřilo především rodinám s malými dětmi, pro které byl připraven zábavný program a také vyhlašování nejhezčích čarodějnických masek. Později se již na pódiu rozjel hudební program, během kterého odpoledne vystoupily kapely No talent, Olympic revival a dále zahrál Luboš Odháněl a kapela WIX.
 
Mezi lidmi na Krásné louce byl i náměstek primátora Jiří Bouška: „Počasí vyšlo úplně nádherně, přišli jsme sem celá rodina a bavíme se skvěle. Jsem rád, že nám letos Čarodějnický rej nic nepřekazilo a snad to tak zůstane i do budoucna.“
 
Stále houstnoucí davy lidí využívaly v hojné míře možnost u stánků s občerstvením, u kterých se tvořily dlouhé fronty. 
Očekávaným vrcholem akce bylo zapálení velké vatry uprostřed louky, kterého se ujali hasiči. Po celou dobu akce zajišťovali průběžný úklid pracovníci Compagu a městská policie dohlížela na veřejný pořádek.
 
Bohužel ve večerních a nočních hodinách museli strážníci opakovaně zasahovat v případech, kdy se silně podnapilé osoby fyzicky napadaly. Bez práce nebyla ani rychlá záchranná služba, která musela postupně odvézt podnapilé teenagery a také mladíka, který byl zraněn při fyzické potyčce.

 

 
davy
 

Čarodějnický rej

foto Pavel Šubrt
Autor fotky z dronu: Martin Arlt
 

Archiv aktualit