iFlautisti

čtvrtek 27.4. 18:00

Zámek Kosmonosy

V rámci koncertní sezóny Kruhu přátel hudby 2023 se 27. dubna od 18.00 hodin v „zahradním sále“ zámku Kosmonosy (v případě špatného počasí v Zrcadlovém sále) koná koncert hudebního útvaru I FLAUTISTI.

Londýnské flétnové kvarteto I Flautisti ve složení Jitka Konečná, Doris Kitzmantel, Ilona Veselovská a Monika Wimberger vzniklo v roce 2009, kdy se jeho současné členky potkaly v rámci studia na londýnské Royal College of Music.

Kromě staré hudby se soubor věnuje intenzivně soudobému repertoáru. Aktivně spolupracuje se současnými zahraničními i českými hudebními skladateli.

V roce 2019 vydal soubor album s názvem ,Douce Dame Jolie‘. CD nabízí pestrou paletu flétnového repertoáru od skladeb renesančních až po ty, které byly přímo napsány pro tento soubor.

Na svém dubnovém koncertě soubor představí sbírku svých asi 40 zobcových fléten od nejmenší sopraninové až po subbasovou zobcovou flétnu.

 

 

Program večera: Africa calls Europe

Od středověku do současnosti – z Afriky na Balkán, vzrušující hudební výlet s virtuozním flétnovým kvartetem. I Flautisti představí nový, poutavý program s názvem Africa Calls Europe, který nabídne hudbu plnou zajímavých skladeb z různých částí světa. Soudobé skladby z různých kontinentů a stylů zcela organicky setkají se strhujícími rytmy balkánské lidové hudby a se světem soudobým.